Ekibimizden biri olabilmek için öncelikle tanışma sürüşü yapılmalıdır. Tanışma sürüşünden sonra toplam 18 saatlik bir eğitim serüvenini bitirmeniz gerekmektedir. 6 saatlik başlangıç, 6 saatlik orta seviye ve 6 saatlik ileri sportif sürüş olmak üzere 18 saati tamamladıktan sonra ekibimize katılabilirsiniz.

Her ders 1 saat olarak yapılmaktadır. Dersler tamamen sizin ve bizim uygunluk durumumuza göre randevu alınarak belirlenmektedir. En verimli olanı haftada en az 2 ders olarak yapılmasıdır. En kötü ihtimalle haftada en az 1 ders yapılmalıdır. 1 gün içersinde maksimum (arada 1 saat dinlenmek suretiyle) 2 ders yapılabilir. 

Bu 18 saatlik eğitimden sonra kendi motosiklet ve ekipmanlarınızı almanızın zamanı gelmiştir. Motosiklet ve ekipmanlarınızı edindikten sonra yarışmalara yönelik daha sportif ve ileri düzey yarışçı hazırlama eğitimleri devam etmektedir. Burada yarışa katılabilmeniz için en önemli koşullardan biri, spor yapmaya herhangi bir engel hali olmadığına dair hekim raporunuzun olmasıdır. Sonraki süreçte tüm işlemler kulübümüz tarafından yürütülüp Türkiye Motosiklet Federasyonu’na kayıtlı, lisanslı bir sporcu olabilmenizin önünde hiçbir engel kalmayacaktır. 

– Herhangi bir şekilde ehliyet gerekmemektedir. Çünkü tüm bu sürüşler trafiğe kapalı parkurlarda gerçekleştirilmektedir. 
– 5 yaşından gün almış olanlar sporcu lisansı çıkarabilir. 
– Üst yaş sınırı yoktur.